Blog

کیت استخراج DNA

توسط در محصولات 2019-05-23

مولکول DNA ماده ژنتیکی تمامی موجودات زنده می باشد. امروزه استخراج DNA یک روش رایج در تحقیقات زیست شناسی مولکولی، تشخیص بیماریها و آنالیزهای جرم‌شناسی است. تا کنون روش ها و کیت های مختلفی برای استخراج DNA توسعه یافته اند که هدف آنها کاهش زمان استخراج DNA، افزایش کیفیت و خلوص DNA استخراج شده، کاربرپسند بودن روش و نیز همچنین حذف مواد خطرناک در طی پروسه استخراج DNA می باشد.

گروه ما اقدام به توسعه کیت استخراج DNA به روش ستونی برای طیف وسیعی از نمونه ها شامل خون، باکتری، مخمر، سلولهای کشت شده و … نموده است. در این کیت با استفاده از مواد با کیفیت بالا و با درجه molecular biology، در کمتر از 30 دقیقه، مقدار زیادی DNA (بیشتر از 3 میکروگرم) با خلوص بالا (1/7=A260/280) استخراج می گردد. این مقدار زیاد DNA با خلوص بالا، استفاده از آن در بسیاری از روش های زیست شناسی مولکولی مانند انواع PCR، southern blot، کلونینگ، واکنشهای آنزیمی و … را ممکن می سازد. همچنین در این کیت سعی شده است تا از حلالهای آلی و مواد خطرناک استفاده نشود تا برای محققین ایمن باشد.

در این کیت، نمونه های مختلف با استفاده از مولکولهای شکننده سلول لیز می شوند و ترکیبات مداخله گر در استخراج DNA نیز توسط آنزیمهای مختلف تجزیه می شوند. سپس با اضافه کردن ترکیبات رسوب دهنده DNA و انتقال محلول به دست آمده به ستون های سیلیکایی و سانتریفیوژ در دور بالا، DNA بر روی بستر سیلیکا رسوب کرده و سایر مواد از غشای سیلیکایی عبور می کنند. به منظور افزایش کیفیت DNA رسوب کرده، ستون سیلیکایی توسط مواد شوینده شسته می شود. در نهایت DNA موجود در ستون سیلیکایی در آب دیونیزه حل شده و در تیوب جمع آوری می گردد.

گروه بیولوژی مولکولی این مرکز جهت کاستن از هزینه و زمان آزمایشات و همچنین بالا بردن کیفیت اقدام به طراحی و تولید انواع کیت های استخراج DNA از انواع نمونه های زیستی نموده است.

مزایای این کیت ها عبارت است از :

استخراج DNA از نمونه های خونی و سلولی و بافتی با بالاترین کیفیت کاربردی ساده و سریع عدم استفاده از مواد ارگانیک و سمی مانند فنل ، کلروفرم و غیره..

حذف کامل آلاینده ها و مواد بازدارنده

افزایش راندمان استخراج از مقادیر بسیار کم نمونه

کاهش زمان استخراج

قابل استفاده برای انواع مختلفی از نمونه(خون، باکتری، بافت)

این کیت­ها بر پایه ترکیبی از روش Salting out و استفاده همزمان از پروتئیناز K طراحی و تولید شده­اند و از مزایای آن می­ توان به موارد زیر اشاره نمود.

قابلیت استخراج DNA از نمونه با کارایی بسیار بالا و همچنین بالاترین خلوص

عدم استفاده از مواد سمی و خطرناک مانند فنل ، کلروفرم و ..

حذف کامل آلاینده ها و مواد بازدارنده

بالاترین کارایی(راندمان) در استخراج DNA از مقادیر بسیار کم نمونه

قابلیت استفاده برای 50 نمونه

عدم نیاز به هموژناسیون به دلیل استفاده از پروتئیناز K

این کیت برای استخراج DNA ژنومیک از میکروارگانیسم ها و باکتری‌های گرم منفی و گرم مثبت در مایعات بیولوژیک شاکل بر ادرار، بزاق، خلط و کلنی طراحی شده است.

با استفاده از این کیت می توان DNA ژنومیک را در کوتاهترین زمان و با کیفیت بالا استخراج کرد.

DNA استخراج شده می تواند در بسیاری از واکنش های پائین دست از جمله PCR، تعیین توالی، تعیین ژنوتایپ، و انواع هیبریدیزاسیون از جمله Southern blotting مورد استفاده قرار گیرد.

این کیت در دو نوع ۲۵ و ۵۰ عددی موجود می‌باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید